Temmuz, 2013:

Veri Kaybından Sonra Neler Yapılmalı

Frustrated womanVeri kaybı yaşadığı zamandan sonra yapılması gereken; panik yapmadan size yardımcı olabilecek firmaları bulmanız gerekmektedir. Sizin için hazırlamış olduğumuz alt yapı ile hizmetinizdeyiz. Ücretsiz analiz yapıp yapılması gereken işlemler size bildirelim. İnsanlar için önem taşıyan verilerin kaybolmaması için konusunda uzman olmayan yere götürmemeniz ve kurcalatmamanız gerekmektedir. Unutmayın mekanik olarak veri kaybı yaşadığınız tüm cihazlardan veri kurtarma  kurcalanmadığı sürece mümkündür.

Veri Kurtarma Nasıl Yapılır

Hard disk-drive searchVeri kaybı yaşamamak için yapılması gereken işlemler çok önemlidir. Veri kurtarma işlemleri laboratuvar ortamında özel cihazlar ile yapılması gerekmektedir. Yapısı itibariyle yapılabilecek yanlış ve bilinçsiz işlemlerde veri kaybı yaşamanıza yol açar. Her tür medyadan veri kurtarma işlemleri başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Türkiye’nin en gelişmiş laboratuvar sisteminde verileriniz bozulmadan ve gizlilik içerisinde kurtarılmaktadır. Bize gelen kurcalanmış medyalar fiyat olarak ilk defa bize gelmiş cihazlara göre 5-6 kat fazla fiyatlara çıkmaktadır. Medyalar Harddisk, Flash Disk , CD, DVD, Hafıza Kartları, Server, Raid Sistemler, Depolama Sistemleri, Cep Telefonu, SD Kart, Fotoğraf Makinası, Laptop Disklerini kapsamaktadır. Ayrıntılı bilgi için 0312 431 01 45

Hangi Cihazlardan Veri Kurtarma Yapılabilir

Veri yazılabilen tüm cihazlardan kurtarma işlemi yapılabilmektedir. Hard disk (2,5”-3,5”), Flash disk, Hafıza kartları, cep telefonları, notebook hard diskleri, fotoğraf makinaları, Server hard diskleri,  Raid hard disk sistemleri, ses kayıt cihazları, sd kart, compact flash kart, dijital kamera, cd, dvd , nas server diskleri genel anlamda kullanılan cihazlardır. Bu cihazlardan yazılım ve donanım olarak müdahale edip verilerinize ulaşabilmekteyiz. Bilinçsiz olarak bir işlem yapmadığınız sürece veri kaybı yaşamazsınız.

Veri Kurtarma Süreci

veri-kurtarma-sureciVeri kurtarma işlemlerinde gelen cihazlar kayıt altına alınarak süreç başlamaktadır. Ücretsiz analizden geçen medyalar arıza durumuna göre fiyat ve zaman ortaya çıkmaktadır. Analiz süreci ortalama medya durumuna göre donanımsal işlerde 2 ile 5 gün, yazılımsal işlerde 2 ile 10 gün arası sürmektedir. Analiz sonrası ortaya çıkan sonuç mail olarak bildirilmektedir. Verilen teklif kabul edilir ise uzak masaüstü programları ile verileri kontrol edilir. Kontrol sonrası istenen veriler kurtarılmış ise ödeme ve aktarım diski bırakmanız gerekmektedir. Aktarım diskine verileriniz kopyalandıktan sonra size teslim edilmektedir.

Yapılan İşlemler ve Ücretlendirme

Veri kurtarma yapılacak olan cihazı servis formu vererek teslim almaktayız. Teslim alınan disk aynı gün veya diğer gün analizi yapılarak size bilgi verilmektedir. Ofis ortamında yapılan kontrollerden cihazlardan analiz ücreti alınmamaktır. Veri kurtarmadaki öncelikli amacımız verileriniz bozulmadan ve tamamını nasıl geri getirebilmektir.  Yazılımsal olarak çözülebilecek sorunların ücreti kontroller yapıldıktan sonra size ertesi gün bildirilmektedir.  Donanımsal olarak sorun yaşanan disklerde bu süreç biraz daha uzun olmaktadır. Fiyatlandırma cihazdaki bozukluğa göre değiştiği için analiz sonucunda söylemek daha sağlıklı olmaktadır. Size yapılan kontrollerden sonra ön teklif sunmaktayız. Teklif onaylanır ise işlemlere devam edilir; dışa aktarılan veriler uzak masaüstü programları ile veri kontrolü yapmanız istenir. İstemiş olduğunuz veriler ise işlem yeni bir diske veriler aktarılarak sonlandırılır. Bu işlemlerde ek parça kullanılacağı için disk iade olmadan atılmaktadır. Ön teklif kabul olmayan cihazlar teslim alındığı şekli ile geri iade edilmektedir.